Тхори

Цього разу ми приділимо увагу милим активним і пустотливим тхорам (фреткам). Ці дивні ссавці сімейства куницевих все більше полонять серця жителів Кривого Рогу.

Взявши до себе вихованця тхора ви можете зіштовхнутися з проблемами:

– неприємного запаху який вивільняють параанальні залози коли тхір переляканий або перезбуджений;

– неприємного запаху коли починається гон (6-10 місяців) і самці тхорів мітять кути в квартирі;

– також вельми тривожна проблема самок в період гону у віці 5-8 місяців у самки і настає перша тічка, яка зазвичай припиняється після покриття її тхором.

 

Всі гормональні зміни, які зазнає організм самця та самки під час гону дуже серйозно впливають на здоров’я тхорів. У разі нерегулярної в’язки самки починають лисіти, з’являються проблеми кісткового мозку, який з втратою крові не встигає поповнювати лейкоцити і еритроцити в адекватних кількостях і тхір стає більш сприйнятливим до інфекцій, можлива загибель від значної втрати крові, адже тічка у самки припиниться тільки після спаровування з самцем. Самці в період гону проявляють особливу агресивність, залишають мітки сечі, що може значно погіршити ваші взаємини.

Після наведених аргументів Ви розумієте, що якщо в ваші плани не входить розведення тхорів, то вельми гуманно і важливо для здоров’я тхора стерилізувати / каструвати його.

Коли провести стерилізацію / кастрацію тхора?

Вам краще звернутися в госпіталь безпосередньо перед гоном у віці 4-5 місяців (у деяких особин, з огляду індивідуальності розвитку вікові рамки можуть коливатися) для проведення планової кастрації самця або стерилізації самки тхора. Доцільним буде одночасно, за бажанням власника, видалити параанальні залози, які є джерелом специфічного запаху тіла тхора.

Післяопераційний період.

Тхори дуже швидко виходять з наркозу і протягом декількох годин стають вельми активними і рухливими. Через пару годин тхора вже можна годувати і поїти. У самочок через тиждень заживають шви.

Також Вам необхідно знати!

Не варто випускати з уваги необхідність щеплювати тхорів також як і собак проти сказу та інших вірусних захворювань щорічно.

Прийшовши на щеплення, стерилізацію / кастрацію або просто на плановий огляд тварини ви можете підстригти кігтики тхору щоб ваші ігри стали більш безпечними.

Фахівці ветеринарного госпіталю «Степ» завжди готові допомогти Вам і вашому вихованцеві поліпшити умови спільного проживання!