Уретростомія

Поговоримо про наших улюблених вихованців сімейства котячих, а саме про самців-котиків. Майже кожен 5 господар смугастого Мурчика або Рижика зіштовхувався з проблемою сечокам’яної хвороби і як наслідок порушенням сечовипускання у кота.

В чому причина? Чому захворів саме Ваш котик?

Є ряд причин пов’язаних зі спадковістю і факторами домашнього утримання :

– Порушення білкового і мінерального обміну, як наслідок незбалансованого раціону (надлишок білків при нестачі вуглеводів; надмірне годування рибою, що містить у великій кількості фосфати і солі магнію, порушення дозування готових кормів);

– Порушення кислотно-лужного балансу крові і лімфи;

– Ожиріння через недостатньо активний спосіб життя;

– Генетична спадковість, породна схильність;

– Мала кількість питної води або погана якість цієї води;

– Інфекція сечових шляхів;

– Затримка сечовипускання через брудний лоток туалету;

 

Сечокам’яна хвороба зустрічається у кішок не рідше ніж у котів, але симптоми у котів проявляються в 5 разів частіше. Причина в анатомічних особливостях сечо – статевої системи. У котів уретра в 2 рази довша і в 3 рази вужче ніж у кішок, а також має специфічний S-подібний вигин, тому пісок і дрібні камені скупчуються і осідають на стінках слизової сечостатевого каналу кота, в той час як у кішки вони природно виносяться з струмом сечі.

Зазвичай нашарування піску відбувається в най вужчій частині уретри приблизно на 2,5-3 см вище кінця статевого члена. Але якщо камені або згустки виявилися більшими, то закупорка може утворитися і в області сечового міхура або предпростатичній частини уретри.

Коти що  хронічно хворіють сечокам’яною хворобою часто піддаються мало приємній процедурі катетеризації, схильні до утворення спайок слизової сечівника.

-І що ж робити далі? -запитаєте Ви

Більшість фахівців вас засмутять що неминуча евтаназія!

А лікарі ветеринарного госпіталю «Степ» готові Вам допомогти! Наші фахівці вже не раз успішно використали лікування – уретростомію!

 

Що ж таке уретростомия?

Уретростомія – це оперативне втручання, спрямоване на формування стоми в широкій частині уретри. В ході операції формується новий отвір уретри в промежині між анальним отвором і мошонкою. При цьому здійснюється кастрація некастрованих тварин, а також видалення статевого члена. В результаті операції сечівник стає значно коротшим, прямим і розширеним, що є достатнім для проходження піску і дрібних каменів.

 

Показання до уретростомії – рецидиви сечокам’яної хвороби, що супроводжуються закупоркою уретри в статевому члені, а також значні пошкодження самого статевого члена. Операція призначається при стійкій затримці сечі, деформаціях сечівника, при неефективності або неможливості катетеризації сечового міхура.

 

Мета промежностної уретростомії – запобігти закупорки уретри надалі і полегшити процес сечовипускання. При цьому сечокам’яна хвороба нікуди не зникає і вимагає терапевтичного лікування.

Як же правильно доглядати за котиком в післяопераційному періоді!

У перші дні йому знадобиться кваліфікована допомога фахівця, який виконає необхідні маніпуляції по догляду післяопераційної рани, проконтролює правильність формування стоми, проведе ряд ін’єкцій для підтримки організму і відновлення його функції до повного одужання.

Ваше завдання не дати коту розлизати шви і не занести супутню інфекцію при розлизуванні. Для цього необхідно одягнути на кота захисний комір і памперс що не дасть йому можливості дістатися до промежини. Наші співробітники з радістю покажуть і навчать Вас як правильно одягати смугастого улюбленця.

Через  тривалий застій сечі не виключено ураження нирок тому Вам необхідно стежити за кількістю спожитої води, апетитом і загальним самопочуттям котика.

Через приблизно 2 тижні, на розсуд лікаря, знімаються шви.

Паралельно проводиться подальше лікування першопричини – сечокам’яної хвороби.

Слід знати, що прооперовані тварини є хронічно хворими сечокам’яною хворобою, тому необхідно кожних пів року виконувати профілактичні дослідження сечі, щоб вчасно купірувати загострення.

 

Міфи про уретростомію.

Міф №1 Існує думка серед користувачів мережі інтернет, що стома буде заростати і операція буде повторюватися дуже часто.

Поспішаємо відповісти що при правильному виконанні оперативного втручання і покроковому виконанні післяопераційного догляду ця проблема Вас не торкнеться. У нашій практиці коти живуть вже трохи більше року без повторних оперативних втручань, а у світовій практиці вже є 6 річні пацієнти.

Міф №2 Так само деякі люди впевнені що після уретростомії сеча буде постійно і безконтрольно виділятися в просвіт сечостатевого каналу.

На велику радість це теж тільки міф так як при уретростомії ні в якому разі не порушується робота і іннервація сечового міхура. Сфінктер сечового міхура відкривається для протікання сечі тільки за велінням головного мозку Вашого котика. Сечостатевий канал кота після уретростомії максимально наближений до будови сечостатевого каналу кішки, АЛЕ кішка ж не розбризкує сечу в мимовільному порядку!

Якщо у Вас залишилися ще якісь питання або сумніви, пишіть або дзвоніть наші фахівці з радістю нададуть Вам усі відповіді!